Proč Low carb?

Obecně se trend low-carb těší stále většímu zájmu. V čem je právě tento styl stravování jiný, zajímavý a našemu tělu prospěšný?

Důležité je zmínit hned v úvodu, že stravování v duchu low-carb není v žádném případě dietou. Naše tělo se v tomto případě z hlediska kalorického příjmu zásadně neomezuje, nejsme striktně limitovaní velikostí, ani počtem porcí. Při režimu low-carb stravy jíte pestře, chutně a hlavně - jíte opravdové jídlo. Žádné náhražky stravy, dietní přípravky, či zásadně omezený výčet potravin, jako je tomu právě v případě diet.
Low-carb stravování je stylem, který se stane přirozenou součástí vašeho života.

Low-carb stravování je zjednodušeně založeno na konzumaci potravin se sníženým obsahem sacharidů, kdy díky tomu nedochází k výrazným výkyvům hladiny cukru v krvi. Naše tělo pak přirozeně spaluje tuky, a to i ty již uložené. I díky tomuto mechanismu pak dochází k váhovému úbytku.

Při low-carb stravování si můžete dopřát kvalitní potraviny s obsahem bílkovin, kvalitních tuků, mnoho druhů zeleniny, ořechy, některé druhy ovoce… Naopak ze svého jídelníčku vyřadíte přílohy, jako jsou brambory, rýže, těstoviny, dále pečivo a samozřejmě hlavně cukr.

Při dodržení pravidel a zásad low-carb stravování můžete opravdu zhubnout, ovšem co je důležité, váhu si také udržíte, bez nežádoucího jo-jo efektu. Skvělé na tomto stravování také je, že nebudete během dne a zejména po jídle unavení, vaše tělo získá díky tomuto principu stravování spoustu nové energie.

Vyzkoušejte stravu v duchu low-carb! Stojí to opravdu za to. Vaše tělo i díky tomuto stravování získá všechny potřebné živiny, o tom vám napíšu v dalším článku.

Vaše Michaela Salačová, Miss ČR 2000